
Špatně daná nopová fólie
Klasický problém se kterým se setkáváme a důvod toho, že vaše sanace nefunguje správně.
Tvořím články o sanační problematice a Art betonu. Chcete vědět jak postupovat při odvlhčování zdiva? Nebo jak probíhá sanační práce po požáru? Koukněte na články!
Klasický problém se kterým se setkáváme a důvod toho, že vaše sanace nefunguje správně.
Rádi spojujeme příjemné s užitečným a proto jsme na festivalu ve Smiřicích měli stánek, kde jsme pořádali přednášky pro širokou veřejnost na téma: správné odvlhčení památkové stavby 👌
Donedávna chátrající místní tvrz z druhé poloviny 16. století a její hospodářské budovy prochází rekonstrukcí za účelem zbudování nového kulturního centra.
Sanace této nemovitosti byl oříšek, ale nic co bychom nezvládli vyřešit. Sanovali jsme rodinný dům v Liberci, který byl zapuštěn pod terén.
Připomínka toho, že sanace a hydroizolace vašich domovů není to jediné co nám jde a co nás baví.
Zkusili jste opravdu vše a nevíte co s tím? V letošním deštivém roce je toto klasický problém, ale jak tento problém vyřešit?
Často si sanaci zkouší lidé udělat sami. Někdy se to nesetká ale s velkým úspěchem.
Jak už to bývá, když člověk něco dělá a zajímá se, začnou se mu nabízet nové příležitosti a výzvy.
Rodina si v Hradci Králové pořídila od realitní kanceláře nový dům. Čekalo je ale překvapení.
Ukázka kompletní realizace odvlhčení rodinného domu v Pardubicích. Postup, použité materiály + fotodokumentace
Máte u vás starou ochozenou dlažbu či beton, který nesplňuje protiskluzové podmínky?
Chystáte se na sanaci či jinou změnu ve svém objektu, jako například rekonstrukci?
Velice Vám doporučuji, udělejte nejdříve základní průzkum ohledání stavby a vyhodnocení vlhkosti v objektu‼️
Zámek Puklice z první poloviny 19. stol a jeho sanace. Práce na památkově chráněných budovách je často oříškem vzhledem k omezením Národního památkového ústavu. Jak jsme si
Proč termokamerou?
Měřící a další funkce termokamery pomáhají vyhodnotit a interpretovat výsledek měření a to jak přímo namístě (v terénu) na obrazovce termokamery. Termokamera pro odhalení vlhkosti v objektu
Jak probíhala sanace rodinného domu v Hradci Králové? Podívejte se na video!
Jak probíhá sanace budov s památkovou hodnotou? Podívejte se na video!
U škod po živelných pohromách obecně platí základní pravidlo: Čím dříve budou odborné sanační práce zahájeny, tím se škody a následné náklady minimalizují.
Umělá skála a jaký je její hrubý odhad nákladů na 1m2? Co musí splňovat realizační firma a jakým standardům by měl odpovídat používaný materiál? Jaký je postup realizace?
Vlhkost je jedna z nežádoucích projevů všech objektů, a to jak historických, tak novostaveb. Při určování typu sanační metody je vždy zásadní, přijít na to, jak a proč k vlhnutí/vzlínání dochází. I podle toho můžeme poznat, jaký typ sanace máme zvolit. Jaké jsou další ukazatele?
Sakrální stavby vystavené vnějšímu prostředí jsou prakticky v neustálém kontaktu s nejrůznějšími zdroji vlhkosti. Do této kategorie spadá také kostel sv. Jana Nepomuckého
Vlhkost a soli ve starém zdivu jsou zátěží pro samotnou konstrukci stavby a vnitřní klima. Sanace takových poruch zdiva je často velmi složitá a vyžaduje značné finanční náklady. Efektní a hospodárná alternativa existuje v podobě omítkového systému Exzellent regulujícího účinně vlhkost.vlhkost.
Jaké omítkové materiály mají být použity při opravách historických objektů? Tuto otázku si často pokládají všichni zapojení do procesu obnovy a péče o památky. Jelikož je každá historická stavba originál, je těžké nalézt jednu obecně platnou odpověď. Lze se ale inspirovat zkušenostmi našich předků.
Hřbitovní kostel Všech svatých s kostnicí v Sedlci u Kutné Hory prochází od minulého roku rekonstrukcí. První etapa se zaměřila na střechu a krovy. Dále je v plánu odvodnění stavby a opravy interiéru, kde byly na podzim naneseny vzorky omítek.
Společnost MC – Bauchemie vyvinula novou omítkovinu.
Při údržbě historických budov se projevuje obvykle snaha přiblížit se co nejvíce historicky cenným maltám jak u omítkovin, tak rovněž u směsí na spárování či restaurování. V tomto článku představujeme omítkovinu společnosti MC – Bauchemie použitou na fasádách Národního muzea.
Společnost MC – Bauchemie realizovala velkoplošné vzorky v rámci rekonstrukce hradu Český Šternberk.